Šventėme Lietuvos gimtadienį!

    Justinas Marcinkevičius sakė: „Kraštas, kurį iš savo protėvių paveldėjom, yra mūsų. Vadinam jį Lietuva ir norim, kad šis žodis iš pasaulio kalbos, iš jo žemėlapių neišnyktų. Rašom ir tariam jį kartu su kitais ne mažiau vertais, garbingais tautų ir valstybių vardais, norim, kad su pagarba mus ištartų.”

     Atkurtai Lietuvos valstybei š. m. vasario 16 d. sukako 100 metų. Ta proga ir mūsų licėjuje suorganizuota daug veiklų. Vieną penktadienio popietę kartu su savo mokytojais lipdėme molinius skambučius, kuriais vėliau papuošėme mokyklos koridorių. Vakare įvyko žinių apie Lietuvą viktorina. Be to, dainavome populiarias lietuviškas dainas. Kita tėvynei skirta dovana – albumas. Kiekvienas mokinys bei mokytojas gavo tuščią lapą, kuriame galėjome patalpinti sveikinimus Lietuvai: eilėraštį, laišką, piešinį, įklijuoti įdomių nuotraukų. Taip sukūrėme gražų darbą, kuriuo gėrimės nuo vasario 15 d. Tą dieną antros klasės mokiniai su savo  auklėtoja Irena Nevuliene parengė meninę programėlę, skirtą Vasario 16-ąjai. Prie šios iniciatyvos prisijungė ir pirmokai bei mes, trečiokai. Prisiminėme mūsų valstybės istoriją nuo 1009 m. iki šių laikų, sugiedojome Lietuvai „Ilgiausių metų“ ir valgėme šimtmečio tortą, kurį padovanojo mūsų tėveliai.

      Lietuvos valstybės jubiliejiniais metais netrūksta renginių mūsų krašte ir visoje Lietuvoje. Vasario 16 d. įsėdome į didelį autobusą ir nuvykome į Vilnių. Ten dalyvavome pagrindiniuose Lietuvos  šimtmečiui skirtuose renginiuose. Simono Daukanto aikštėje stebėjome trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimą bei klausėmės prezidentės Dalios Grybauskaitės kalbos. „Vasario 16-oji mums pasakoja ypatingą istoriją apie ryžtingus žmones, kurie grąžino Lietuvos valstybę į pasaulio žemėlapį kaip modernią, demokratišką ir gerbiamą šalį”, –   sakė šalies vadovė. Netrukus danguje pamatėme skraidančius Lietuvos kariuomenės naikintuvus. Vėliau dalyvavome šv. Mišiose Vilniaus arkikatedroje bazilikoje. Už savo mylimą tėvynę meldėsi labai daug žmonių. Po to aplankėme Signatarų namus, pasivaikščiojome gražiai papuoštomis sostinės gatvėmis. Iš pakabintų ekranų plaukė gražiausių lietuviškų dainų garsai, girdėjome žinomų žmonių sveikinimus. Gatvėse degė laužai, minios praeivių nešė trispalves. Vakare Katedros aikštėje įvyko puikus koncertas „Švęskime laisvę“, o po jo dangų papuošė fejerverkai. Pajutome, kad šįmetė Vasario 16-oji –  išskirtinė ŠIMTMEČIO diena. Už tai, kad galėjome švęsti Vilniuje nuoširdžiai dėkojame šios ekskursijos organizatoriams ir rėmėjams.

      Šiais laikais dažnai užmirštame apie laisvės svarbą mūsų kasdieniame gyvenime, nors tai pati didžiausia dovana, kurią mums suteikė protėviai. Lietuvos ilgai nebuvo žemėlapyje, priešai stengėsi sunaikinti mūsų tautą. Dabar Lietuva yra nepriklausoma. Galime laisvai kalbėti nuostabia lietuvių kalba, skaityti lietuviškas knygas. Rodos, mūsų yra tiek mažai, tačiau susibūrę galime daryti stebuklus.

      Mylėkime Lietuvą, nes Tėvynė yra tik viena. Tebūna ji visad artima mūsų širdims.

Su gimtadieniu, Lietuva!

 

Aldutė Karaneckaitė, Alma Vaznelytė

 

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.