„Ir laikas nesvarbu, nes skrydyje žmogus atgimsta“

     Šimtadienis – atrodo paprastas žodis, sudėtas iš vienuolikos raidžių, bet kiekviena iš jų reikalinga pavadinti  daugybę jausmų ir darbų. Š – šiluma, I – ilgesys, M – meilė, T – taika, A – atsakomybė, D – darbštumas, I – idėja, E – energija, N – nerimas, I – išmintis, S – SKRYDIS.

    Šių metų, sausio 20-ąją mes, Punsko Kovo 11-osios licėjaus abiturientai, su auklėtoja, mokytojais ir tėvais šventėme ilgai lauktą šimtadienį. Jo programos raktinis žodžis – paukštis. Mes kaip tie paukščiai savo giesme keliame gyventi ne tik kitus, bet ir pačius save, o skraidydami tobulėjame viduje. Todėl mūsų šūkis: „Būkim paukščiai, ir laikas nesvarbu, nes skrydyje žmogus atgimsta“. Tad visi išmokime skraidyti, patyrę skausmo, ašarų pakilkim ir vėl skriskim, kol pasieksime savo tikslą.

     100 dienų iki didžiojo mūsų gyvenimo išbandymo. 100 metų sukanka atkurtai Lietuvos valstybei. Esame ypatinga karta, kuri savo šimtadienį šventė per Lietuvos šimtmetį.

     Tad mūsų programos pirma dalis buvo skirta Lietuvai. Dainomis ir eilėmis išsakėme, ką mums reiškia tėvynė  ir kokia svarbi žmogui yra laisvė. Žmogus be laisvės – lyg be sielos.  Laisvė reikalinga tam, kad visi galėtume būti savimi.

      Programoje taip pat negalėjo pritrūkti padėkos tėvams, mokytojams ir draugams. Mes be tėvų – lyg paukščiai be sparnų. Jie mus nuo mažens ruošia dideliam skrydžiui. Esame tėvams be galo dėkingi už rūpinimąsi, laimingas dienas ir pilnas meilės bei paguodos širdis.

Vaiko gyvenime atsiranda taip pat mokytojas. Jis žaismingai parodo, kaip užauginti sparnus ir kaip tapti stipriais ir nepriklausomais paukščiais. Mokytojų dėka atsiveria mūsų ateities vieškeliai.

Negalime pamiršti ir draugų. Jų dėka neprarandame vilties, jie sugeba mus pradžiuginti ir praskaidrinti mūsų dienas. Tai nepaprasti žmonės, kurie tapatinasi su mumis. Mylėkime draugus su jų klaidom, silpnybėmis, paklydimais. Nes širdis viena, ilgesio pilna, pasiliks jauna!

     Mums, trečiokams,  šimtadienis išliks atmintyje visam gyvenimui. Bendromis jėgomis su auklėtoja ir tėvais paruošėme dekoracijas, papuošėme sporto salę, išmokome dar geriau bendrauti tarpusavyje. Nors ilgos valandos, praleistos mokykloje ruošiantis šimtadieniui, mus labai vargindavo, bet atėję į sporto salę sausio 20-ąją pamatėme norimus rezultatus ir pamiršome visus sunkumus.

      Šimtadienio vakaras buvo itin linksmas, bet ir jaudinantis. Tai buvo gera proga padėkoti tėvams, mokytojams, auklėtojai bei draugams. Tai lyg paskutinė proga padainuoti, pašokti ir pasiliksminti visiems drauge.

     Dėkojame iš visos širdies tėvams ir gerbiamai auklėtojai Danutei Šliaužienei už širdį, triūsą ir laiką, skirtą paruošimui šiam ypatingam  vakarui.

Inga Astrauskaitė

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.