Draugystės tiltais į istorinę praeitį

Draugystės tiltais į istorinę praeitį

 Punsko licėjus kartu su Kulautuvos gimnazija pradėjo  vykdyti projektą „Draugystės tiltais į istorinę praeitį”. Projektas finansuojamas Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo lėšomis. Konkursą organizavo Jaunimo reikalų departamentas prie Lietuvos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.  

Projektas skirtas stiprinti draugiškus ryšius tarp Lietuvos ir Lenkijos jaunimo ir skatinti istorinės atminties suvokimą, paminint ATR Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-ąsias metines. Projekto veiklos stiprins dviejų šalių – Lietuvos ir Lenkijos – jaunimo draugiškus ryšius ir skatins istorinį dialogą, domėjimąsi abiejų šalių bendra istorija.

Pirmasis partnerių susipažinimo etapas įvyko virtualioje MS Teams erdvėje. Vėliau projekto dalyviai pasiskirstė į komandas, sukūrė projekto logotipo pavyzdžius. Tolimesnis mūsų bendradarbiavimas tai kelionė į Krokuvą. Kelionės tikslas – bendros Lenkijos ir Lietuvos istorijos faktų pažinimas ir aiškinimas, tolerancijos ir pagarbos vieni kitiems skatinimas. Projektas žadins jaunų žmonių smalsumą domėtis dviem tautoms bendra istorija ir svarbiais ATR įvykiais.

Mūsė mokinių sukurti projekto logotipų pavyzdžiai: