Tarptautinis vakaras Punsko licėjuje

comenNuo pernai Punsko Kovo 11-osios licėjuje įgyvendinamas daugiašalis Comenius projektas, kuris yra finansuojamas remiant Europos Komisijai. Projekto veikloje dalyvauja penkios mokyklos iš Kroatijos, Graikijos, Prancūzijos, Vokietijos bei Lenkijos. Mokyklos bendradarbiauja, vyksta mokytojų ir mokinių susitikimai kiekvienoje iš dalyvaujančių šalių. Susitikimų tikslas – plėsti mokinių žinias ir supratimą apie savo ir kitų tautų kalbas, kultūrą, gamtos apsaugą, turizmą ir kt. Bendraujama anglų kalba. Siekiant atviresnio ir glaudesnio bendravimo su kitataučiais išvykų dalyviai apgyvendinami šeimose.

Pirmasis projekto dalyvių susitikimas įvyko 2012 m. gruodžio 10–14 dienomis Zagrebe. Mūsų mokyklai atstovavo dvi mokytojos ir trys mokinės. 2013 m. balandžio 8–12 d. Punsko licėjaus mokytojos ir mokiniai su kitų šalių moksleiviais bendravo Briuselyje ir Euskirchen mieste (Vokietija).

Šią savaitę svečiai iš Graikijos, Prancūzijos, Kroatijos ir Vokietijos vieši Punske.

Birželio 18 dieną Punsko Kovo 11-osios licėjuje įvyko tarptautinis vakaras. Svečiai iš užsienio turėjo galimybę pamatyti dalelę lietuvių kultūros, pažinti keletą šokių ir dainų. Licėjaus šokių kolektyvas „Šalčia” pašoko „Gumbinę”, „Slinkį” ir „Šapnagių polką”, „Pašešupių” vadovas Jonas Pavilonis pamokė lietuviškai dainuoti („Ėjo senis lauko arti”), o etnografė Aldona Vaicekauskienė – karpyti karpinius.

Punskiečius svečiai irgi praturtino savo kultūra. Moksleiviai iš Graikijos pašoko kelis tradicinius graikų šokius.

Renginio metu galima buvo paragauti saldumynų, tipiškų kiekvienai šaliai, bei pasigrožėti sukurtais iš atliekų Punsko gimnazijos moksleivių darbais. Beje, jos įrodė, kad iš atliekų galima pasigaminti ne tik papuošalus ar žvakides, bet ir popierinę suknelę.

Mokyklos koridoriuje svečių viešnagės proga puikuojasi ir tarptautinis medis su projekte dalyvaujančių šalių simboliais bei moksleivių rankų atvaizdais.

(rb), punskas.lt

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.