Licėjaus 60-ojo jubiliejaus renginiai – parodos, paskaitos

Prasidėjo Punsko Kovo 11-osios licėjaus 60-ojo jubiliejaus renginių maratonas. Birželio 22d. mokykloje buvo atidarytos parodos. Pirmoji iš jų – tai nuotraukų galerija, kurioje galima išvysti visas licėjaus absolventų laidas, mokyklos renginių akimirkas, reikšmingus įvykius. Antrojoje parodoje pristatomi licėjaus mokinių ir absolventų rankdarbiai. Tai paveikslai, juostos, keramikos dirbiniai, staltiesės, atvirukai ir kt. Trečioji paroda įsikūrė mokyklos bibliotekoje. Čia eksponuojami absolventų leidiniai.

Vėliau buvo pristatyta buvusio licėjaus direktoriaus, mokytojo Juozo Sigito Paransevičiaus dovana mokyklai – asmeninė biblioteka. Tai su lietuvių kalba, literatūra ir Lietuvos istorija susijusios knygos bei periodiniai leidiniai. Šią įdomią biblioteką rasime lietuvių kalbos kabineto užnugaryje.

Pirmosios dienos renginių paįvairinimui buvo pakviesti du licėjaus absolventai, įgiję daktaro laipsnį. Tai Artūras Kubilis ir Jūratė Bukauskaitė. Pirmasis iš jų skaitė pranešimą apie savo mokslinį darbą „Link sintetinės ląstelės modelio, gebančio atlikti receptorinę endocitozę“. Jis taip pat trumpai papasakojo kaip pateko į vieną iš prestižiškiausių universitetų Anglijoje (Durham University). Jūratė pristatė savo kelią disertacijos link. Jos darbo tema – „Paprastosios pušies (Pinus sylvestris L.) DNR polimorfizmo geografinio pasiskirstymo dėsningumai rūšies išplitimo areale“.

Gabrielė Krakauskaitė

Daugiau nuotraukų

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.