„Comenius“ projekto dalyvių kelionė į Briuselį ir Vokietiją

Comenius-42013 m. balandžio 8–12 d. buvo suorganizuota dar viena ekskursija, susijusi su projektu „Comenius“, vykdomu jau beveik vienerius metus mūsų mokykloje. Šį kartą į Briuselį ir Vokietiją (Euskirchen) išvykome kartu su mokytojomis: projekto koordinatore mūsų mokykloje Alicija Krakauskiene bei Danguole Kuosaite.

Kelionei ruošėmės ne tik kraudamos lagaminus, bet taip pat stengėmės prisiminti kuo daugiau angliškų žodžių, nes turėjome bendrauti tik šia kalba. Pirmadienio ankstų rytą išvykome į Varšuvos oro uostą, iš kurio turėjome tęsti kelionę į Belgijos sostinę, Briuselį.

Atsidūrusios Briusely, bandėme rasti nakvynės vietą. Tai užtruko tik kelias minutes, nes malonus taksistas išaiškino, kaip ten patekti. Bendrabutyje mus aptarnavo simpatiškas personalas. Kambariuose teko gyventi kartu su visomis mokytojomis, bet nebuvo kuo skųstis. Tądien užsukome į parduotuvę ir barą, kuriame skaniai pavalgėme. Po to grįžusios į „naujus namus“ netrukus užmigome išvargintos kelionės.

Kitą rytą atsikėlusios nuėjome pusryčiauti. Labai nustebome, kad valgykloje galime imti visko tiek, kiek norime. O rinktis tikrai buvo iš ko…

Paskui kartu su prancūzais metro vykome Europos parlamento link. Pakeliui prisijungė likusieji projekto dalyviai: vokiečiai ir graikai. Svarbiausiame Europos politikos centre aplankėme modernų muziejų, kur galima sužinoti apie visas Europos Sąjungos šalis.

Suvalgę skanius pietus, susėdę į autobusą lankėme senamiestį bei svarbiausius Briuselio objektus, kaip antai „Atomiumas“. Grįžusios į bendrabutį nusprendėme, kad laikas būtų įsigyti vieną iš šios valstybės tradicinių skanėstų – šokoladą. Todėl abi išsiruošėme ieškoti šio skanumyno. Buvome labai savim patenkintos, nes lengvai su žemėlapiu suradome reikiamą parduotuvę. Daug suvenyrų negalėjome nusipirkti, nes mūsų lagaminų svoris buvo ribotas.

Kitą dieną vėl lankėme sostinę išnuomotu autobusu, o vėliau pėsčiomis. Turėjome daug laisvo laiko, tad vaikščiojome gatvelėmis, grožėjomės įdomiais pastatais, valgėme populiariausią belgišką patiekalą – gruzdintas bulvytes.

Įsigijusios to, ko ieškojome, patraukėme Vokietijos link. Atsiradę Euskirchen turėjome išsiskirti, nes gyvenome pas atskiras šeimas. Kitą dieną kartu su visais dalyviais nuvykome į mokyklą, kur turėjome atlikti užduotį. Paskui meteorologijos stotyje kalbėjome apie klimatą, jo ypatumus. Vykdėme bandymus bei pamatėme, kaip matuojama kritulių kiekis, vėjas, debesuotumas ir kt.

Po to Daiva kartu su nauja drauge Paulina lankė Euskirchen, valgė skanius lietinius, o Jurgita buvo nuvykusi į Kolną, kur draugė Gosia parodė įspūdingą katedrą ir populiariausias gatves. Labai susibendravome su merginomis bei kitais projekto dalyviais. Iki šiol palaikome ryšį.

Paskutinę dieną turėjome atsikelti labai anksti, apie 3.30 val., nes į Kolną teko važiuoti traukiniu, po to persėsti į autobusą, kuriuo nudardėjome į Frankfurt-Hahn oro uostą. Labai liūdna buvo išvykti, bet laikas bėgo negailestingai ir artėjo kelionės pabaiga. Vėl įlipome į lėktuvą, kuris laimingai mus parskraidino į Varšuvą. Viena mums labai nepatiko: kelionė iš Varšuvos, kuri truko 8 valandas.

Labai džiaugiamės, kad mūsų mokykla dalyvauja tokiame projekte, kuris suteikia galimybę aplankyti Europos šalis. Manome, kad kelionės plečia žmonių pasaulėžiūrą, keičia mąstyseną. Dėkojame mokytojoms, kad mus ne tik pasiėmė į kelionę, bet ir laimingai „parvežė“ namo. Ši kelionė suteikė daug neišdildomų įspūdžių, kurių ilgai nepamiršime.

Jurgita ir Daiva

*Šis projektas yra finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autorių požiūrį, todėl Europos komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį straipsnyje pateikiamos informacijos naudojimą.

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.