Punsko licėjus vėl geriausias!

2016 m. balandžio 21d. Seinuose įvyko žinių apie ŽIV/AIDS konkursas apskrities vidurinių mokyklų mokiniams. Jame dalyvavo Punsko Kovo 11-osios licėjaus,  Seinų licėjaus bei  technikumo mokiniai.  Mūsų mokyklai atstovavo penkios mokinės: Aldona Karaneckaitė, Aneta Šupšinskaitė, Alma Vaznelytė, Edita Valinčiūtė, Gabrielė Krakauskaitė. Jas parengė mokytojas Alvydas Nevulis.

Konkurso pagrindinis tikslas – platinti žinias apie ŽIV virusą ir jo sukeliamą ligą AIDS bei apie kitas ligas, pernešamas lytinių santykių metu. Taip pat labai svarbu, kad žmonės mokėtų elgtis su užsikrėtusiais ŽIV ir sergančiais AIDS, jų neatstumtų, nediskriminuotų, bet ir patys apsisaugotų nuo infekcijos. Ši liga yra paplitusi visame pasaulyje. Problema liečia kiekvieną žmogų, nesvarbu, kokia jo odos spalva, lytis, tikėjimas ar mąstysena. Geriau yra vengti nesaugių poelgių, negu vėliau kentėti dėl pavojingų ligų simptomų.

Sprendžiant testą buvo reikalingos žinios apie ŽIV viruso sandarą, plitimą, vystymąsi, užsikrėtimo pasekmes. Tai tik kelios temos, kurias konkurso dalyviams reikėjo iš anksto kruopščiai pasiruošti. Mums labai pasisekė – Punsko licėjaus mokinės tapo prizinių vietų laureatėmis: Gabrielė Krakauskaitė laimėjo pirmąją vietą, Aldona Karaneckaitė – antrąją, o Edita Valinčiūtė – trečiąją. Nugalėtojų laukė dar vienas išbandymas – merginos turėjo nuvykti į Balstogę ir ten varžytis su kitų Palenkės vaivadijos apskričių geriausiais šios srities žinovais.

Gegužės 10 d. moksleivės su mokytoju iškeliavo į Balstogę. Šįkart jaudinosi dar labiau, juk Palenkės vaivadijos žinių apie ŽIV/AIDS olimpiadoje atstovavo ne tik savo mokyklai, bet visai Seinų apskričiai. Į Punską sugrįžo netuščiomis. Laurus nuskynė Aldutė Karaneckaitė. Ji tapo geriausia iš vaivadijoje geriausių. Vertinimo komisija Aldutei skyrė pirmąją vietą. Valio!!!

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.