„Punskas 2020 – pirmi žingsniai karjeros link” II diena

Punskas 2020 II diena1Tai va – įvyko ir antrasis ,,Punskas 2020‘‘ susitikimas. Šis patiko man labiau (gabūt todėl, kad dabar jau esu studentė). Susitikimas buvo skirtas platesnei visuomenei. Buvo galima įgyti naujų žinių ar įtvirtinti  turimas, pasiklausyti patarimų, skirtų ne tik mokiniams, bet ir studentams bei suaugusiems.

Visų pranešimai buvo labai įdomūs bei vertingi, tačiau man aktualiausias – Onutės Uzdilaitės pranešimas. Ji kalbėjo apie stažuotes, apie kompaniją, kurioje dirba, kuo užsiima, kokią įtaką ji daro rinkoje. Kiekvienas jaunas žmogus dažnai ieško darbo vasarai, nori atlikti praktikas, stažuotes. Onutė pateikė daug įdomių faktų, apie kuriuos nebuvau girdėjusi. Sužinojau, kad jų kompanija rengia konferencijas, skaito paskaitas apie stažuočių perspektyvas dar vidurinėse mokyklose. Mokinys, atlikęs praktiką, jau būna dalinai pasiruošęs konkrečiam darbui. Manau, kad tokiu būdu jaunimas išbando save – išsiaiškina, kas jam patinka, o kas nepatinka, padaro išvadą, ar  sugeba dirbti konkretų darbą, ieško kažko naujo ir pan. Darbo rinka tampa jam atviresnė.

Punskas 2020 II dienaKonferencijos metu taip pat sužinojau, kas yra freelance’as. Labai įdomios buvo patyrusių, daug pasiekusių žmonių gyvenimo istorijos. Supratau, kad dažniausiai tikslas pasiekiamas mažais žingsniais, tik reikia jo siekti ir niekad nenuleisti rankų, net jeigu būna sunku. Viena įsimintiniausių – Sigito Birgelio kalba. Jis papasakojo apie savo kasdienį gyvenimą, kuris beveik ir yra Jo darbas, arba – darbas tai Jo gyvenimas. Matydami darbo vaisius, dažnai net nesusimąstome, kaip sunkiai ir ilgai tie vaisiai noksta.

Gaila, kad negalėjau dalyvauti pirmą konferencijos dieną, bet antrą Tomas su Aidžiu moderavo puikiai. Viskas buvo gerai suorganizuota – neprailgstančios įdomios paskaitos, laikas atsigerti kavos ar arbatos bei pasidalinti įspūdžiais su draugais, mokytojais, pažįstamais.

 Silvija Grigentytė
Kauno LSMU
Kineziterapijos studentė

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.