Comenius projektas vis dar vykdomas

comeniusŠiais mokslo metais Punsko licėjuje toliau vykdomas Comenius projektas, finansuojamas Europos Sąjungos. Jame dalyvauja mokyklos iš penkių Europos šalių: Kroatijos, Graikijos, Prancūzijos, Vokietijos bei Lenkijos. Bendri projekto tikslai: pažinti skirtingas kultūras, suprasti jų panašumus ir skirtumus, atskleisti savo šalies identitetą, pažinti savo bei kitų tautų išteklius, tobulinti kritinį mąstymą, kūrybiškumą, gebėjimus dirbti komandinį darbą, gerinti mokymosi motyvaciją, plėsti informacinių ir kompiuterinių technologijų naudojimo gebėjimus.

Iki šiol atlikome daug darbų: minėdami Švarios gamtos dieną, patvarkėme aplinką; kartu su mokiniais iš Kroatijos, Graikijos, Prancūzijos bei Vokietijos sukūrėme septynių kalbų – anglų, lietuvių, lenkų, kroatų, graikų, prancūzų ir vokiečių – terminų žodynėlį; surengėme praktinį susitikimą Punsko vaikų darželyje, kur vaikams parodėme, ką galima pasigaminti iš atliekų, aiškinome, kad jų negalima kūrenti krosnyje, nes tai kenkia ne tik gamtai, bet ir mūsų sveikatai. Nuolat vyksta komandinis darbas, kurio metu nagrinėjamos pasirinktos problemos. Be suplanuotų projekto darbų, turime patys sugalvoti ir atlikti kitus veiksmus. Kartu su Punsko savivaldybės įstaiga paskelbėme elektros įrangos atliekų, makulatūros bei plastmasinių butelių rinkliavą, kuri dar vyks iki š. m. gruodžio pabaigos. Šį veiksmą pavadinome „Gėlės vietoj šiukšlių“. Nuo gegužės iki spalio mėnesio buvo surinkta 2,27 t elektros įrangos atliekų, 6,18 t plastmasės, 9,74 t stiklo. Šios rinkliavos dėka galėsime įsigyti žalumynų, kuriais papuošime aplinką. Taip pat talkiname Lenkijos lietuvių jaunimo sąjungos darbuose, rengiant susitikimus, seminarus jaunimui.

Dalyvaudami projekte turime puikią galimybę susipažinti su kitomis kultūromis: buvome nuvykę į Kroatijos sostinę, lankėmės Europos parlamente Briuselyje, viešėjome Vokietijoje, Euskircheno vidurinėje mokykloje. Birželio 17–21  dienomis įvyko visų partnerių vizitas mūsų licėjuje. Atvyko mokytojų bei moksleivių grupė iš Prancūzijos, Graikijos, Kroatijos ir Vokietijos. Viešnagės metu surengta daug įvairių veiksmų. Sukūrėme Europos kultūrų medį, kuriame mokiniai kartu su mokytojais užkabino pagamintus iš popieriaus savo tautos simbolius, parengėme ir prisegėme trumpas informacijas. Paruošėme bendrą pasakų knygą, kurioje atsirado kiekvienos šalies žymiausios pasakos (originalo kalba bei išverstos į anglų kalbą). Tarptautinio vakaro metu buvo surengta paroda „Kelionė po Europą“, kurioje kiekvienas apsilankęs, beragaudamas atvežtų skanėstų, bežiūrėdamas atvirukų, žemėlapių ir kitų įdomybių, galėjo pasijusti esąs tai Kroatijoje, tai Graikijoje, po to Prancūzijoje bei Vokietijoje. Tai buvo gera proga ir užsieniečiams gyvai pažinti bent truputį mūsų kultūros: kartu su „Šalčios“ šokėjais pašokti smagius tautinius šokius, kartu su „Pašešupiais“ padainuoti liaudies dainų, pabandyti dailiai iškirpti popierines užuolaidėles. Pagaliau – paragauti lietuviškų patiekalų bei pajusti, kaip gyvena lietuviškos šeimos už tėvynės ribų: mat mokiniai apsigyveno pas šeimas. Viso vizito metu ne tik bendravome, bet ir daug ko vieni iš kitų išmokome. Pasirodo, kad daug kuo nesiskiriame, esame labai panašūs. Surengėme taip pat kelionę po Suvalkiją ir Vygrių nacionalinį parką, kur svečiai galėjo pajusti mūsų protėvių dvasią, bent savo vaizduotėje pamatyti tvirtą jotvingių pilį Šiurpilio piliakalny, stebėti nepakartojamai gražią gamtą…

Be minėtų veiksmų, buvo atlikti kiti, smulkesni, darbai: vyko dvi viktorinos, du konkursai, sukurtas plakatas. Renkamos medžiagos albumui, kalendoriui, rengiama vaizdajuostė. Taip pat jau ruošiamės vykti į Graikiją bei Prancūziją. Projektą užbaigsime kitų metų liepos mėnesį.

Projekto koordinatorė Alicija Krakauskienė, punskas.pl

*Šis projektas yra finansuojamas remiant Europos Komisijai. Ši informacija atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Europos Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį straipsnyje pateikiamos informacijos naudojimą.

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.