Mūsų laimėjimai konkurse „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras 2021 metų rudenį paskelbė nacionalinį mokinių konkursą „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“. Konkurse dalyvavo 5–12 klasių mokiniai iš Lietuvos ir lietuviškų mokyklų užsienyje. Viso sukurti 949 darbai: piešiniai (775), maketai (64), rašiniai ir eilėraščiai (50), filmai (15), fotografijos ir prezentacijos (11), dainos (29) ir šokiai (5). Mokinių kūryboje įprasminama dramatiška XX a. Lietuvos istorija: tremtys, Holokaustas, partizaninis karas, neginkluotas pasipriešinimas, 1991 m. sausio įvykiai, R. Kalantos žūties metinės.

2022 m. birželio 1 d. paskelbti konkurso laureatai, tarp kurių yra 3 mūsų mokyklos mokiniai. Gintarė Vektoriūtė pristatė video medžiagą „Neatrasti istorijos puslapiai“ ir laimėjo I vietą. Danieliui Vainai už rašinį „Sausio 13- oji istorijoje ir Lenkijos lietuvių gyvojoje atmintyje“ skirta II vieta. Jų mokytoja Onutė Vaznelienė.

Mokytojos Alicijos Krakauskienės globojama Greta Valinčiūtė už rašinį „Ką čia paliksi – ten gausi“ taip pat laimėjo II vietą.

Sveikiname nugalėtojus!

Gintarė Vektoriūtė

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.