Edukacinė programa „ARS, arba kaip puoselėti meilę?”

Seinų sanitarinė ir epidemiologinė stotis apskrities vidurines mokyklas pakvietė dalyvauti prevencinėje programoje „ARS, arba kaip puoselėti meilę?”

Programos tikslai:

– pagalbinių žinių apie sveiką gyvenimo būdą pateikimas mokiniams ir atsiribojimo nuo kvaišalų (psichoaktyvių substancijų: alkoholio, nikotino, narkotikų) vartojimo propagavimas;

– pagalba formuojant tinkamas mokinių nuostatas prieš kvaišalų vartojimą;

– pagalba formuojant  mokinių supratimą apie kvaišalų vartojimo daromą žalą moterų ir vyrų sveikatai;

– pagalba formuojant mokinių nuostatas ir supratimą apie kvaišalų vartojimo daromą neigiamą  įtaką meilei, geriems žmonių tarpusavio santykiams, palikuonių sveikatai.

Užsiėmimų struktūra ir tematika:

 I. Ars vivendi – gyvenimo menas. Gyvenimas ir gera sveikata – pagrindinė žmogiškos meilės sąlyga.

II. Ars amandi – meilės menas. Psichoaktyvios medžiagos (kvaišalai) – žmogiškos meilės žlugdytojos.

III. Ars generandi (sveikų palikuonių) gimdymo menas. Psichoaktyvių medžiagų (kvaišalų) daroma žala palikuonių sveikatai.

Programoje „ARS, arba kaip puoselėti meilę?” šiemet dalyvavo mūsų licėjaus IIA ir IIB kl. mokiniai. Susipažinę su užsiėmimų metu pateiktomis medžiagomis turėjo galimybę pasidalinti žiniomis ir pademonstruoti savo kūrybingumą konkurse „Ar verta kalbėti apie priklausomybes?”. IIA klasės mokinės Karolina Liuteckaitė ir Onutė Karaneckaitė parengė filmuką, kuris buvo pristatytas į Seinus organizatoriams. Vertinimo komisija merginoms skyrė I vietą. Apdovanojimai laureatėms buvo įteikti gegužės 27 d. Sveikiname!

Koordinatorė Birutė Vaičiulienė

(nuotr. Konkurso laureatės su Seinų sanitarinės ir epidemiologinės stoties atstove p. W. Rabczyńska)

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.