„Šoka Lietuva 2021“

Balandžio 29 d. yra švenčiama tarptautinė šokio diena. Ta proga Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ ketvirtą kartą organizavo sceninių lietuvių liaudies šokių konkursą „Šoka Lietuva 2021“. Šiais metai konkursas vyko virtualiai. Pirmą kartą konkurse buvo pakviesti dalyvauti užsienio lietuvių kolektyvai. Dalyviai iki balandžio 12 d. privalėjo organizatoriams nusiųsti vieno šokio įrašą.

Mums su „Šalčia“ nesisekė… 2020 m. Kovo 11-osios koncerto metu nebuvo nufilmuotas ne visas šokis, privalėjome daryti naujus įrašus. Prieš pat įrašus susirgo vienas šokėjas, todėl greitai reikėjo ieškoti kas galėtų pavaduoti. Labai džiaugiuosi, kad buvęs mūsų licėjaus absolventas – beje ir „Šalčios“ šokėjas Artūras Astrauskas, mielai sutiko pavaduoti Ernestą. Taip likimas susiklostė, kad Artūras anksčiau ir keitėsi su Ernestu būtent šiame šokyje (mat vyrų buvo 9). Kai jau radome naują šokėją, kitas vaikinas privalėjo būti karantine dėl kovido. Žodžiu… Po visų šių negandų, pavyko susiburti ir nusifilmuoti. 

Komisiją sudarė žymiausi Lietuvos choreografai, pedagogai, savo sričių ekspertai: prof. Laimutė Kisielienė (komisijos pirmininkė) bei komisijos nariai: Leokadija Dabužinskaitė, Roberta Macelienė, Margarita Tomkevičiūtė, , prof. dr. Vidmantas Mačiulskis, Edgaras Suprunas ir „Lietuvos“ ansamblio meno vadovas Giedrius Svilainis. 

Konkurse dalyvavo 148 kolektyvai, tarp jų 18 iš užsienio, virš 2500 šokėjų.

Mūsų visų nuostabai tarp užsienio lietuvių kolektyvų „Šalčia“ jaunuolių kategorijoje tapo laureatu.

Sveikinu visus savo šokėjus, dėkodama Jiems už nuotaikingą bendrą darbą, linksmas, nors ir varginančias repeticijas, už pagarbą savo tautai, savo bendruomenei, savo tėvams ir mokytojams, tuo pačiu ir man. Džiaugiuosi, kad kartu mums pavyko sukurti stebuklą, kad Jūs į savo širdis įsileidote lietuvių liaudies šokį. Ačiū mano mielas jaunime, gerbiu Jus ir myliu!

Vadovė Asta Pečiulienė

Apdovanojimų ceremonija ir kitos informacijos apie vykusį konkursą:

https://ansamblis-lietuva.lt/projektas-soka-lietuva-kartu-su-2500-sokeju-atsvente-tarptautine-sokio-diena/

https://www.lrt.lt/lituanica/pasaulio-lietuviu-balsas/753/1399191/liaudies-sokiu-konkurse-varzesi-rekordinis-skaicius-dalyviu-pirma-karta-prisijunge-ir-uzsienio-lietuviai

https://www.facebook.com/Ansamblis.Lietuva.lt/photos/pcb.10159104798137398/10159104752027398

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.