Punsko Kovo 11-osios licėjui įteikta Kalbos premija

Š. m. gruodžio 9 dieną Vilniuje, Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje įvyko iškilmingas Kalbos vakaras, kurio metu Punsko Kovo 11-osios bendrojo lavinimo licėjui buvo įteikta Kalbos premija. Licėjus įvertintas už lietuvių kultūros plėtrai ir visuomenės pažangai svarbių lituanistikos projektų įgyvendinimą, rūpinimąsi lituanistiniu paveldu ir jo sklaida, taip pat už aktyvią lituanistinę veiklą užsienyje.

Žodžio laisvės gynėjos, labdaros organizatorės Felicijos Bortkevičienės (1873–1945) atminimą įamžinanti Kalbos premija kasmet skiriama už reikšmingą, neatlygintinai atliekamą lituanistinę veiklą Lietuvos ir užsienio šalių piliečiams, organizacijoms ar institucijoms.

Renginio metu pasirodė Punsko Kovo 11-osios bendrojo lavinimo licėjaus choras „Pašešupiai“ (vadovas Dainius Pavilonis, koncertmeisteris Raimundas Martinkėnas) ir šokėjų grupė „Šalčia“ (vadovė Asta Pečiulienė).

Kalbos vakarą organizavo Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, Kultūros ministerija, Rašytojų klubas ir Valdovų rūmai. Kalbos premijos laureatą – Punsko Kovo 11-osios bendrojo lavinimo licėjų, sveikino ir dovaną įteikė LR Seimo Pirmininko pavaduotoja, LR Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijos pirmininkė Irena Degutienė. 

Nuotraukų autorius Jurgis Paransevičius

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.