Paminėjome Laisvės gynėjų dieną

       Bandydama nuversti teisėtai išrinktą ir nepriklausomos valstybės atkūrimą paskelbusią Lietuvos valdžią, sovietų kariuomenė 1991 metų sausio 13-osios naktį Vilniuje ginkluota jėga užėmė Televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos pastatą. Sovietų kariuomenė tuomet neišdrįso pulti Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo rūmų, kuriuos saugojo dešimtys tūkstančių žmonių. Tačiau prie Televizijos bokšto nebuvo išvengta aukų. Desantininkams pradėjus su karine technika važinėti po minią ir šaudyti į beginklius žmones, žuvo 14 ir buvo sužeisti daugiau nei tūkstantis laisvės gynėjų.

         Mes, trečios klasės mokiniai kartu su auklėtoja Irena Nevuliene, surengėme Laisvės gynėjų dienos minėjimą. Pirmiausia visi kartu žiūrėjome dokumentinį filmą, kuris priartino dar nesenus, bet jau istorija tapusius įvykius. Po to sudainavome įtaigią dainą „Laisvė“. Programos pabaigoje apie savo išgyvenimus 1991 metų sausį pasakojo mokytojas Vytautas Budzeika, kuris tuo metu studijavo Vilniaus  universitete ir kartu su draugais matė šiuos šiurpą keliančius įvykius, budėjo ir saugojo Lietuvai svarbius objektus.
Sausio 13-oji yra gedulo, bet ir visų mūsų pergalės diena, kuri suvienijo laisvės troškusius žmones, kurie išdrįso visam pasauliui pademonstruoti tvirtą valią, ryžtą ir apsisprendimą. Mes, lietuviai, parodėme pasauliui, jog taikiai, be ginklo rankoje galima apginti savo garbę, orumą, turtą, šeimą, valstybę – LAISVĘ.

Jolanta Čerlionytė

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.