Punsko Kovo 11-osios licėjus jau ne bronzinė, o sidabrinė mokykla!

 

        Edukacinis fondas „Perspektywy“ kiekvienais metais skelbia Lenkijos vidurinių mokyklų reitingą. Sudarant 2019 m. geriausių licėjų sąrašus, atsižvelgta į mokyklas, kuriose 2018 m. gegužės mėn. brandos egzaminus laikė ne mažiau kaip 12 moksleivių, o vidutiniai rezultatai iš privalomų lenkų kalbos ir matematikos egzaminų buvo ne žemesni kaip 0,75 Lenkijos licėjų vidurkio.

        Reitingo kriterijai ir jų svoriai (%):

  • Brandos egzaminas – visi pasirinkti (papildomi) dalykai (Punsko licėjaus atveju, tai ir lietuvių kalbos egzaminas), laikyti išplėstiniu lygmeniu – 45%
  • Brandos egzaminas – privalomi dalykai, laikyti pagrindiniu lygmeniu – 25%
  • Laimėjimai šalies ir tarptautinėse olimpiadose – 30%

       Šiais metais įskaitos 54 šalies ir 14 tarptautinių olimpiadų. Tačiau reitinge neatsižvelgta į Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos organizuojamą Lietuvių kalbos olimpiadą, kurioje kasmet dalyvauja ir Punsko licėjaus mokiniai. 2018 m. mūsų mokyklos moksleiviai Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams, kuri vyko Kaune, laimėjo I ir III vietas.

         2018 metų reitinge Punsko Kovo 11-osios licėjus Lenkijos mastu buvo 310 vietoje, Palenkės vaivadijoje – 10 vietoje ir buvo jam skirtas bronzinės mokyklos titulas. 2019 metų reitinge pakilome į 248 vietą ir esame jau sidabrinė mokykla. Palenkės vaivadijoje Punsko licėjus pakilo į 8 vietą ir aplenkė  Suvalkų III licėjų. Skaičiuojant vien tik abitūros rezultatus (be olimpiadų), mūsų licėjus pakyla dar į aukštesnę – 237 vietą.

          Didžiuojamės, kad mūsų mokykla yra “sidabrinė” ir  patenka į geriausių Lenkijos ir Palenkės vaivadijos licėjų gretas.

Šaltiniai:

http://licea.perspektywy.pl/2019/metodologia/ranking-liceow-ogolnoksztalcacych-2019-metodologia

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.