Buvome Italijoje

     Mes, Punsko Kovo 11-osios licėjaus antrokai, dalyvavome įdomioje kelionėje. Praeitais metais aplankėme Londoną, o šiemet panorėjome išvykti į pietus. Nuo gruodžio 11 iki 16 d. keliavome po Italiją.

     Pirmąją dieną praleidome Toskanos regiono sostinėje Florencijoje. Lijo lietus, bet mums jis netrukdė žavėtis įspūdinga miesto architektūra. Matėme įžymųjį Vecchio tiltą su mažais nameliais, kuriuose įsikūrusios juvelyrikos parduotuvėlės. Tai vienintelis per Antrąjį pasaulinį karą išlikęs Florencijos tiltas, todėl vadinamas Senuoju. Žaviomis Florencijos gatvelėmis nukeliavome į Katedros aikštę. Čia užtrukome truputį ilgiau, nes reikėjo stovėti eilėje, mat norėjome patekti į Santa Maria del Fiore katedrą, kuri išties įspūdinga. Aplankėme taip pat pasaulyje žinomą Uffizi galeriją, kurioje saugomi Mikelandželo, Da Vinčio, Botičelio ir Rafaelio kūriniai.

     Kitas dvi dienas praleidome amžinajame Romos mieste. Tai nepaprastas miestas-muziejus. Didžiausią įspūdį sukėlė senovės Romos laikų statiniai: KoliziejusPanteonasForumas ir  daugybė nuostabių fontanų, skulptūrų, laiptų bei aikščių, kurios viena už kitą gražesnės. Viena didžiausių visoje Romoje yra Navonos aikštė. Visiems labai patiko nuostabusis Trevi fontanas, į kurį įmetėme pinigėlį, norėdami dar kartą atvažiuoti į Romą. Roma unikali dar ir tuo, kad čia yra mažytė, bet didinga popiežiaus valstybė – Vatikanas. Jos skiriamasis ženklas – Švento Petro bazilika. Tai viena puošniausių bažnyčių pasaulyje, kurios kupolas matomas iš toli. Lankėme taip pat įspūdingus Vatikano muziejus ir Siksto koplyčią. Paskutines akimirkas Romoje praleidome prie Ispanijos laiptų. Tai populiariausia susitikimų vieta Romoje. Kai kurie dar suspėjome nueiti į vieną seniausių kavinių Caffe Greco, kur kažkada susitikdavo žymūs lietuviai, ir išgerti po puodelį itališko espresso.

 

   Paskutiniąją mūsų kelionės dieną praleidome romantiškoje Venecijoje. Miesto pasidižiavimas – San Marko aikštė ir garsi San Marko bazilika, kurios nuostabus aukso interjeras sužavėjo visus kelionės dalyvius. Venecija, labai elegantiška, nepakartojama, jaudinanti, romantiška ir prabangi, dažnai vadinama Italijos deimantu, mums labai patiko.

     Kartu su  mumis į Italiją keliavo grupė licėjaus pirmokų, vienas trečiokas, keliolika Punsko ir Seinų „Žiburio“ gimnazistų ir dvi mokinių mamos. Moksleivius globojo išvykos organizatorė ir vadovė Irena Nevulienė, mūsų mokyklos direktorius Alvydas Nevulis bei mokytojos Rūta Burdinaitė ir Jūratė Pykienė. Visiems jiems, ypač mūsų auklėtojai, nuoširdžiai dėkojame.

     Kelionės mus lavina, skatina mūsų  kūrybingumą, leidžia labiau pažinti pasaulį ir save. Kelionių dėka imame labiau pasitikėti savimi ir išmokstame drąsiau bedrauti su kitų tautybių žmonėmis. Kelionės tai emocijos, įspūdžiai, kurie išlieka visam gyvenimui. Mokytojos Irenos Nevulienės svajonė surengti mokiniams dar daug įdomių išvykų.

Antrokai

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.