Ar verta kalbėti apie ŽIV ir AIDS?

      Žmogaus imunodeficito viruso bei jo sukeliamos ligos AIDS problematiką lietė apskrities mastu surengtas žinių apie ŽIV/AIDS konkursas. Renginys vyko gruodžio 13 d. Seinų miesto savivaldybės pastate (Urząd Miasta Sejny). Jame dalyvavo mokykliniame etape geriausiai pasirodę vidurinių mokyklų atstovai, atvykę iš Punsko ir Seinų bendrojo lavinimo licėjų bei Seinų technikumo. Mūsų licėjui atstovavo Viktorija Grigutytė, Aldutė Karaneckaitė ir Raimundas Venslauskas. Į Seinus mokinius lydėjo mokytoja Birutė Vaičiulienė.

     Konkursą sudarė dvi dalys – rašomoji, kurios metu moksleiviai pristatė savo žinias spręsdami testą, ir praktinė, kurioje jie turėjo pasižymėti išradingumu ir sukurti meninį darbą, pvz. eilėraštį, plakatą, įdomią prezentaciją ŽIV/AIDS tema. Pertraukos metu konkurso dalyviai aplankė parodą Baltojoje Seinų sinagogoje.

     Rengnio pabaigoje buvo paskelbti rezultatai. Dvi pirmas vietas laimėjo Punsko licėjaus moksleivės: I vieta atiteko Aldutei Karaneckaitei, II vieta – Viktorijai Grigutytei. Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais bei kukliomis dovanėlėmis.

      Manau, kad šis konkursas leido ne tik įgyti daugiau žinių, bet taip pat suvokti ŽIV viruso keliamą pavojų žmogaus sveikatai bei profilaktikos svarbą dar juo neužsikrėtus.

 

Viktorija Grigutytė

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.