Knygotyrininkas Domas Kaunas

Kovo 10 dieną mūsų mokykloje viešėjo Lietuvos knygotyrininkas, bibliofilas, edukologas, Mažosios Lietuvos kultūros tyrinėtojas, akademikas, profesorius Domas Kaunas. Jis atvyko kartu su Vilniaus universiteto Knygotyros ir dokumentotyros instituto lektoriumi daktaru Tomu Petreikiu bei Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos Kristijono Donelaičio draugijos pirmininku Gintaru Skamaročiumi ir šios draugijos Marijampolės skyriaus pirmininke Vida Mickuviene.

Susitikimo dalyvius dainomis pasveikino mūsų mokyklos choras „Pašešupiai“ su vadovuJonu Paviloniu ir lietuvių kalbos mokytojos Birutės Vaičiulienės parengti moksleiviai, skaitę K. Donelaičio „Metų“ ištraukas. Paskui kalbėjo svečiai, visų pirma – prof. Domas Kaunas. Jis pristatė susirinkusiems savo knygą „Kristijono Donelaičio atminties paveldas“.

Svečias labai žavėjosi mūsų moksleiviais, o dovanų paliko nemažai įdomių knygų, išreikšdamas viltį, kad bent keli pasklaidys jų puslapius. Pats būdamas didelis knygos bičiulis, profesorius nuoširdžiai ragina jaunimą skaityti gerą literatūrą ir tokiu būdu plėsti savo žinių akiratį.

 

Po susitikimo mūsų licėjuje svečiai nuskubėjo į iškilmingą minėjimą prie Lietuvos Nepriklausomybei skirto paminklo Kampuočiuose.

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.