Lankėmės pas Lietuvos Respublikos Prezidentę

susitikimas su Prezidente

2016 m. gruodžio 2 d. Baltarusijoje, Kaliningrado srityje, Latvijoje ir Lenkijoje veikiančių lietuviškų mokyklų mokiniai ir mokytojai dalyvavosusitikime su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite. Jau aštuntą kartą vykusiame kalėdiniame renginyje dalyvavo beveik 150 vaikų ir jų mokytojų. Tarp jų buvome ir mes, Punsko Kovo 11-osios licėjaus atstovai.

Viešėdami Prezidentūroje kartu su skautais mokėmės lietuviškų dainų, o drauge su gyvosios istorijos puoselėtojais „Vikingų kaimas“ žaidėme tradicinius žaidimus. Vėliau aplankėme Valstybės pažinimo centrą. Piešti lietuviškus motyvus vaikams padėjo Prezidentės inicijuotos nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai –  broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai. Pasak Prezidentės, prie saugios Lietuvos kūrimo gali ir turi prisidėti viso pasaulio lietuviai.

Šalies vadovė taip pat pabrėžė, jog Lietuvai svarbus ir reikalingas kiekvienas vaikas, kad ir kur jis begyventų. „Užsienio lietuviai visuomet brangino savo kalbą ir kultūrą, o užsienyje veikiančios lietuviškos mokyklos padeda šias vertybes perduoti ir jaunajai kartai. Su Lietuva širdyje augantys vaikai – neatsiejama mūsų šalies dalis“, – sakė LR Prezidentė.

Šiais metais svečiams buvo įteiktos ypatingos dovanos – Lietuvos moksleivių kurti žaisliukai su asmeniniais laiškais, kviečiančiais draugauti. Prezidentė palinkėjo moksleiviams, kad užsimezgusi draugystė su bendraamžiais Lietuvoje paskatintų dar labiau domėtis Tėvyne, jos tradicijomis ir istorija. Be to, šalies vadovė mokyklų bibliotekoms padovanojo Lietuvos nacionalinį atlasą ir knygų.

 

Gabrielė Krakauskaitė

 

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.