Abiturientų išvyka po Seiniją

Rugsėjo 30 dieną, mes, trečiokai, kartu su auklėtoja Irena Nevuliene ir mūsų mokyklos
bibliotekininke Rūta Burdinaite išvykome į kelionę po Seiniją. Ekskursijos metu stengėmės geriau pažinti savo kraštą bei jo istoriją.

Pradžioje aplankėme Smalėnų bažnyčią. Čia vienuolė mums papaskojo šios vietos istoriją bei kalbėjo apie stebuklingos Marijos statulos kilmę. Toliau vykome į Berznyko kapines,
uždegėme žvakelę ant lietuvių savanorių, kurie gynė Seinus 1920 metais, kapų. Iš kapinių
važiavome Seinų bazilikos link. Išklausėme šios šventovės bei buvusios kunigų seminarijos istoriją. Stabtelėjome prie žymaus lietuvių rašytojo ir dvasininko Antano Baranausko paminklo. Čia vėl uždegėme žvakelę, nes jos šviesa liudija apie tai, kad atsimename vyskupo kūrybą ir veiklą. Po to nuėjome į Lietuvos Respublikos konsulatą, susitikome su konsulu Remigijumi Motuza, kuris papasakojo apie savo darbą. Apsilankėme taip pat Seinų kapinėse, kuriose pagerbėme čia palaidotus Lietuvos savanorius, žuvusius 1919 metais. Mūsų ekskursijos paskutinis sustojimas buvo Krasnagrūdoje. Česlovo Milošo dvarelyje daug sužinojome apie žymaus Nobelio premijos laureato gyvenimą bei kūrybą.

Ši kelionė buvo gana trumpa, bet vertinga. Retai kada sustojame ir susimąstome apie mūsų krašto praeitį, jo žymius žmones bei gynėjus, todėl išvyka po Seiniją praturtino mus svarbiomis žiniomis. Už tai tariame ačiū auklėtojai Irenai Nevulienei ir ekskursijos gidei Rūtai Burdinaitei.

Irena Berneckaitė

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.