Buvome Londone

Kelionių į užsienio šalis tikslas dažniausiai būna kalbos tobulinimas bei tam tikros tautos tradicijų pažinimas. Paliekame savo namus ir skrendame ieškoti naujų įspūdžių. Tolimos išvykos dažnai siejasi su didelėmis išlaidomis. Tačiau mums pasisekė. Už tai esame dėkingi Punsko savivaldybei, skyriusiai šių mokslo metų Kovo 11-osios licėjaus pirmokams stipendiją, mūsų tėveliams ir auklėtojai – mokytojai Irena Nevulienei, kuri pasiulė ir suorganizavo vertingą pažintinę ir kartu edukacinę kelionę i Londoną. Mes ir tėveliai pritarėme šiai puikiai idėjai, ir mūsų svajonė greitai išsipildė. Mat jau 2016 metų gruodžio 5-10 dienomis Punsko Kovo 11-osios licėjaus pirmokai ir keli antros klasės mokiniai viešėjome Londone. Prie mūsų prisijungė draugai iš Seinų „Žiburio“ ir Punsko gimnazijų.

Ketvirtą valandą ryto išvykome  Augustovo (prie Bielsk Podlaski) link. Čia mūsų laukė baltarusių kilmės moksleiviai, kurie važiavo kartu. Keliavome per Vokietiją, Olandiją, Belgiją ir Prancūziją, kol atvykome į miestelį Calais, iš kurio keltu persikėlėme į Dover (Didžioji Britanija). Pagaliau po vargininančių 30 valandų pasiekėme mūsų kelionės tikslą – Londoną.

Keliavimas  po tokį didelį miestą – nemažas iššūkis, tačiau mūsų gidas taip gerai pažinojo metropoliją, kad pirmą dieną Londoną lankėme pėsčiomis ir sėkmingai naudojomės garsiuoju metro. Pradėjome nuo pasivaikščiojimo Grinvičo (Greenwich) parke. Juo eidami pasiekėme Jūros muziejų. Vėliau plaukėme Temzės upe iki Londono Tauerio (Tower of London). Ekskursijos vadovas įdomiai pasakojo apie lankomas vietas, jų istoriją ir įdomybes. Po to nuskubėjome metro į Beikerio gatvę (Baker Street), kur yra vaško figūrų muziejus Madam Tiuso (Madame Tussaud‘s). Ten pasidarėme šimtus nuotraukų su žymių asmenybių kopijomis bei linksmai leidome laiką. Galėjome apkabinti Dž. Biberį  (J. Bieber) arba atsisėsti B. Obamos (B. Obama) kėdėje, prieš tai, aišku, gavę jo sargybinio leidimą.

Apsigyvenome britų šeimose, kuriose turėjome galimybę tobulinti kalbą, pažinti britų kultūrą ar paragauti jų gaminamų patiekalų. Pastebėjome, jog britai labai mandagi, vaišinga tauta, mielai bendraujanti su užsieniečiais.

Antrą dieną lankėme Vensminsterio (Westminster) aikštę, Šv. Jokūbo parką, nuvykome prie Bakingemo rūmų (Buckingham Palace). Rūmuose tuo metu buvo Anglijos karalienė, nes plevėsavo jos vėliava. Ši diena išskirtinė ir tuo, kad stebėjome karališkosios sargybos pasikeitimo ceremoniją.

Netrukus nukeliavome į Gamtos istorijos muziejų, kur galėjome susipažinti su gyvenimo Žemėje raida. O vėliau Mokslo muziejuje dar plačiau susipažinome su visatos įdomybėmis ir naujausiais moksliniais atradimais. Panaudodami naujausias technologijas galėjome atlikti įvairius eksperimentus, pvz. pamatyti save po keliasdešimties metų arba trumpam pakeisti savo lytį.

Kitą dieną daug laiko praleidome muziejuose. Aplankėme Nacionalinę dailės galeriją, kurioje savo akimis išvydome žymiausių pasaulio kūrėjų, kaip antai Mikelandželas, Leonardas da Vinčis ar Vincentas van Gogas, paveikslus. Buvome taip pat Britų muziejuje, kur radome daugybę Romos imperijos, senovės Egipto ir graikų paveldo pavyzdžių. Vakare galėjome  laisvai praleisti laiką žymioje Oksfordo  (Oxford) gatvėje.

Paskutinę dieną besisukdami „Londono aky“  (London Eye) stebėjome miestą iš paukščio skrydžio. Vėliau mūsų žygį tęsėme Temzės paupiu, matėme Šekspyro „Globe“ teatrą. Tūkstantmečio tiltu (Millenium Bridge) priėjome Šv. Pauliaus katedrą ir stebėjome Londono modernios architektūros statinius.

Nors kelionė buvo labai ilga ir varginanti,  vis dėlto visi vienu balsu sakome, kad buvo verta. Sugrįžome laimingi ir kupini malonių įspūdžių. Tikimės, kad mūsų mokyklos mokiniams tokios kelionės taps tradicinėmis. Jos ugdo kalbinius gebėjimus, supažindina su kitų kraštų tradicijomis ir kultūra.

Dėkojame mūsų auklėtojai Irenai Nevulienei ir mokytojai Alicijai Čėplienei, kurios kartu su mumis keliavo ir globojo mus ekskursijos metu.

Matas Čėpla, Julija Kuosaitė

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.