Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

Sausio 13-ąją  mūsų mokykloje bei visoje Lietuvoje buvo minimas mūsų tautos kovos už laisvą tėvynę, spaudą bei radiją 25 – metis. 1991-aisiais metais sovietai neįvertino to, ką mums reiškia vienybė, Tėvynės meilė. Jų planai užimti Vilniaus televizijos bokštąRadijo ir televizijos komiteto pastatą, parlamento pastatą bei kitas svarbias valstybei įstaigas žlugo, nes minia taikių žmonių savais kūnais stojo ginti prieš metus iškovotą Lietuvos laisvę. Tarp jų buvo žmonės iš visos Lietuvos, buvo ir mūsų licėjaus absolventų.

Tą naktį žuvo keturiolika Lietuvos laisvės gynėjų.  Aukų likimo niekaip nepakeisime, tačiau privalome būti jiems dėkingi už tai, kad jie labai mylėjo Lietuvą, apgynė jos nepriklausomybę. Pats geriausias mūsų padėkos būdas yra atmintis, kurią privalome išsaugoti ir perteikti ateinančioms kartoms .

Po minėjimo, kurį parengė trečiokai su savo auklėtojais, kiekvienos pertraukos metu mokyklos koridoriuje skambėjo patriotinių dainų įrašai, buvo rodomos nuotraukos ir informacijos apie kruvinuosius sausio 13-osios įvykius.

Įrašas paskelbtas temoje Naujienos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.